Открыть меню
Открыть каталог

Меню инвентаря

Інвентар бджоляра - купити найнеобхідніше і зробити правильний вибір

Що необхідно мати на пасіці з пасечного інвентарю

Якщо ви вирішили зайнятися бджільництвом, ви повинні розуміти, що таке бджолиний інвентар і що з нього вам може знадобитися в самому початку шляху.

Перше що потрібно купити - це вулики. Їх можна придбати в магазині, зробити самостійно або ж купити вже з бджолами у знайомого пасічника.

Зазвичай, якщо ви купуєте вулики якогось певного типу вже з бджолосімей, то з такими вуликами і продовжують працювати далі, такі вулики стають основними на вашій пасіці. Тому що ви звикаєте до них, і потім буде важко перейти на інший тип вуликів.Крім вуликів вам буде потрібен наступний інвентарОдяг бджоляра

Маска пчеловодная лицьова захистить вас при роботі з бджолами. Купити маску пчеловодную можна в інтернет - магазині або на пчеловодной ярмарку. Маска бджоляра вам стане в нагоді коли ви будете проводити огляд бджіл, ловити рої і взагалі з бджолами краще працювати в масці.

Костюм бджолиний купити потрібно обов'язково, так як він захистить вас від укусів бджіл. А так же вам знадобляться рукавички бджільницькі, купити їх можна з нарукавниками або без. Рукавички повинні бути з щільного НЕ прокушував матеріалу, переважно з натуральної шкіри. У таких рукавичках максимально зручно працювати з бджолами.Димар

Це дуже важлива річ для бджоляра. Без нього неможлива робота на пасіці. Димарі є з нержавіючої сталі і зі звичайної сталі. Довговічність димаря залежить від багатьох факторів (товщина стали, якість пайки, матеріал з якого зроблений хутро), але ще і від умов зберігання.Стамески і ножі

Так само нам в роботі знадобиться стамеска бджоляра - купити її можна в будь-якому пчеловодном магазині. Вибір стамесок дуже великий, головне при виборі стамески це те що б вона була багатофункціональна, і вам було зручно з нею працювати.

Стамески бувають з нержавіючої сталі і чорного металу. За допомогою них піднімають рамки, розсовують їх, зчищають прополіс.

Так як робота на пасіці на увазі часті переїзди, то краще мати кілька запасних стамесок, так як вони мають властивість губитися.

Ніж пасічний так само річ без якої не обійтися на пасіці. За допомогою ножа зрізають стільники з рамки при відкачці меду, прибирають зайвий трутневий розплід і будь-які нарости на стільниках.

Купити ніж пасічний можна в інтернет магазині або можна зробити самостійно, якщо у вас є для цього необхідне обладнання.

Для чищення вуликів, видалення підмору з гнізда вам знадобиться скребок-лопатка. Особливо в ранній весняний період не обійтися без таких лопаток. Їх роблять з нержавіючої та звичайної сталі, купити скребок - лопатку можна теж в пчеловодном магазині. При покупці ви повинні звернути увагу на метал, з якого вона зроблена. Він повинен бути міцним і не гнутися при чищенні гнізда.

Для вилучення рамок з гнізда, використовують спеціальне пристосування - захоплення рамок.наващивание рамок

Наващівать бджолині рамки можна двома способами. Можна використовувати каток зі шпорою, при цьому у вас має бути лекало. Або ж для швидкого наващіванія вощини, можна купити електронаващіватель. За допомогою цього пристрою можна легко і дуже швидко навощити лист вощини на дріт в рамці.Дріт для рамок

Без неї теж не обійтися на пасіці, вона буває зі звичайної сталі, з нержавіючої сталі або оцинкована. Котушку з дротом вставляють в тримач котушки.

Інвентар бджоляра купити можна в міру необхідності або порадитися з досвідченими бджолярами, що з інвентарю вам може знадобиться з перших днів заняття бджільництвом, а що можна підкупити по пізніше.Пристосування для роздруківки бджолиних сот

Вилки для роздруківки сот, ножі, каток «Їжачок» - все це допоможе вам роздрукувати стільники перед відкачуванням меду.

вилки можна роздрукувати будь-стільники, криві, увігнуті. Але мінус роздруківки виделкою - це те що в мед потрапляє велика кількість воскових кришечок.

Перевага ножів полягає в тому, що можна відразу зрізати з обной боку кришечки, потім перевернути рамку і так само швидко роздрукувати стільники з іншого боку. Але при цьому ваш ніж повинен бути гострим і нагрітим.Відкачування меду

Фільтр для меду використовується при відкачці меду. Краще використовувати двосекційний фільтр, в ньому є два види сітки, велика і дрібна.

Медогонка знадобиться для відкачки меду. Якщо у вас не велика пасіка, і ви не плануєте сильно розширювати її-то можна купити не більшу медогонку.Ящики для перенесення рамок

Вони потрібні при зборі меду, для того що б ставити в них медові рамки і переносити до місця відкачування меду. Так як кришка в них щільно закривається, то це оберігає вас від нападу бджіл на медові рамки.