Открыть меню
Открыть каталог

Матководство - Товари для виведення маток

 

Висновок маток

Навесні для будь-якого бджоляра постає актуальне питання - розширення сімей. А це в першу чергу - висновок маток.

На початку сезону зазвичай бджолярі міняють стару матку на молоду. Це робиться з тією метою, що молода матка не має інстинкту роїння на відміну від старої матки і вона більш продуктивна.


Іноді буває, що хороші сильні родини виходять із зимівлі без матки, тоді доводиться або об'єднувати цю сім'ю з іншого, в якій є матка, або підсаджувати нову матку.


Для виведення маток використовують спеціальні мисочки, їх можна зробити самим з воску, для цього потрібно купити шаблон силіконовий для виготовлення мисочок або дерев'яний. Потім ці мисочки припаиваются паяльником до прищеплювальній рамці. У роботі з виведення маток використовують багато різних інструментів таких як, китайський шпатель, щеплення шпатель, і т.п.


Система для виведення маток Никот, Франція


Дуже добре себе зарекомендувала Система для виведення маток фірми Никот, Франція. Всі комплектуючі зроблені з високоякісного харчового пластику, ганемановской решітка при знятті з касети не ламається і не деформується, через кілька років вона все так само щільно тримається на касеті. Купити Систему Никот і інші товари для виведення маток ви можете в нашому інтернет - магазині Beeworld.com.ua


З чого складається Система для виведення маток Никот


  1. Касета Никот (штучний сот) - в ній є дві кришки, з одного боку знаходиться відсік для підсадки матки, отвори куди матка буде відкладати личинки, ганемановской решітка, знімне отвір, для підсадки матки. З іншого боку знаходиться пластикова кришка з отвором, яка знімається і дає доступ до мисочка, які можна витягувати і кріпити в прищепну рамку. При необхідності можна купити касета Никот окремо від набору.
  2. Цоколь - кріпиться до прищеплювальній рамці. В цоколь вставляється утримувач мисочки, а в утримувач вставляється мисочка з відкладеним личинкою. Потім ця прищеплювальна рамка ставиться в сім'ю-виховательку.
  3. Захисна клітинка «Бігуді» - одягається на вже готовий запечатаний маточник, для того що б, що виходять матки не попсували інші маточники. В результаті у нас виходить готова закрита клітинка з новою маткою, яку потім підсаджуємо в нуклеуси або в сім'ї.

Система для виведення маток Никот не замінна ранньою весною, так як в цей час вже йде нектар, бджоли вже несуть пилок, сім'я перебуває в стані, коли вона може виводити молодих маток, але бджоли ще не до кінця відновилися, молодих бджіл дуже мало, а відповідно виділення маточного молочка дуже убоге. В цьому випадку дуже важко діставати шпателем з сот суші личинку і не пошкодити її. Тому використовуючи сот Никот, ви не травмуєте личинку, вона знаходиться в маточне молочко в потрібній кількості для розвитку великих, сильних маток.


Система Никот кріпиться як в суш, так і просто до верхньої планки рамки.


Ще один з плюсів сота Никот це зручність у використанні для людей з поганим зором.


Збір маточного молочка


Систему Никот можна використовувати ще для збору маткового молочка, але для повної зручності збору маточного молочка фірма Никот створила спеціальну систему Никот -Молочнік. Вона складається з стрічки власників та стрічки мисочок.


Як працює система Никот-Молочник


Вставляємо стрічку мисочок в сот Никот, після того як матка засіяла личинки в мисочки, дістаємо цю стрічку і вставляємо її в тримач і кріпимо до спеціальної рамці з планками. Бджоли відтягують маточники, потім планка повертається в бік, акуратно зрізаються кришечки з маточників скальпелем дістається маточне молочко. Такі рамки з маточниками можна ставити по дві штуки в одну сім'ю - виховательку.


В нашому інтернет - магазині ви можете купити систему для виведення маток Никот (сот Никот) не дорого. Наші консультанти допоможуть підібрати по вашим вимогам найбільш підходящу для вас систему.


Маркери для мітки матки


В роботі з матками не можна обійтися без спеціального маркера, за допомогою якого мітять матку. Для чого потрібно мітити матку? Відповідь проста - щоб знати скільки років вашій матці. Знаючи вік матки ми можемо правильно оцінити її працездатність і при необхідності замінити на молоду. Маркери бувають тільки 5-ти кольорів: жовтий, червоний, зелений, синій і білий. За стандартами бджільництва кожен з квітів відповідає своєму році, повторюються кольору кожні п'ять років.


  • жовтий-2017,2022гг,
  • червоний - 2018,2023гг,
  • зелений - 2019,2024гг,
  • синій - 2020,2025гг,
  • білий - 2021,2026гг.

Купити маркер для мітки матки можна тільки в спеціалізованих бджільницьких магазинах або замовитичерез інтернет.


За допомогою маркера матку можна мітити прямо на рамці. Для цього потрібно купити клітинку для мітки матки. Для цих же цілей використовується трубка Флобер.


Пристосування для лову матки


Для лову матки дуже зручно використовувати таке пристосування як трубка Люлька. Це спеціальна скляна трубка з двома отворами, одним отвором накривається матка, потім вона піде по скляній трубці на звуження до другого отвору, через яке вона виходить. Ще для лову матки можна купити Маткоуловітель - Метелик, вони бувають пластикові і металеві.