Відкрити меню
Відкрити каталог

Вощина Максимум на рамку Дадан

Вартість: 340 грн.

Виберіть кількість товару:
-
+
Придбати в один клік

Характеристики товару:

Розміри листа 410х260 мм
в 1кг 11 листів вощини

Опис товару:

Вощина максимум на рамку Дадан вважається найкращою для виведення нового потомства бджіл, тому що має кут у комірці 120 грудусів, глибший, ніж у вощині з коміркою напівмаксимум. Застосовується для вуликів типу Лежак та для українських вуликів. Комірка максимум. Для виробництва вощини використовується бджолиний віск. При виробництві віск проходить знезараження при температурному режимі 120-130 градусів у спеціальній ємності протягом 12 годин. Вощина сертифікована повністю відповідає всім вимогам ДСТУ 7172:2010 Упаковка – щільні картонні коробки вагою 5 кг. Така коробка дозволяє доставити вашу клієнту без пошкоджень.

З цим товаром також купують:

Вощина Максимум купити для початку сезону - відмінний вихід якщо немає сбору нектара!
Як правильно зрозуміти бджоляру-початківцю, коли потрібно підставляти вощину Максимум бджолам.


Вощина підставляється за наявності медозбору, тобто якщо в радіусі 5 км від того місця, де ви поставили свої вулики, цвітуть медоносні рослини. В іншому випадку бджоли просто не тягнути вощину. Тут на допомогу бджолам приходить Вощина Максимум, весь секрет у тому, що листи цієї вощини самі по собі набагато товщі, ніж лист звичайної вощини напівмаксимум, і бджола зможе брати віск з листа та відбудовувати стільники, навіть коли ще немає хабара. А як тільки піде хабарів, то бджолі залишиться тільки заливати вже відбудовані стільники нектаром. Тому досвідчені бджолярі завжди беруть на початок сезону саме Вощину Максимум, щоб допомогти своїм бджолам увійти в сезон медозбору. Краще купити Вощину Максимум заздалегідь і залишити її приблизно на місяць вилежатись, але якщо ви не встигли запастися заздалегідь, то дайте їй полежати хоча б пару тижнів і вона вас не підведе.


Обов'язкові аспекти для того, щоб бджоли тягли вощину Максимум


  1. Дуже важливий чинник для встановлення вощини Максимум – це наявність плодової матки.
  2. Сім'я має щільно обсиджувати всі рамки. Чим щільніше сидять бджоли на рамці – краще вони відбудують вощину, яку ви підставляєте.
  3. Щоб бджоли добре відтягували вощину Максимум – потрібно багато молодої бджоли.

Що відбувається, якщо в гнізді не плодова матка.


При неплідній матці бджоли теж можуть відтягнути вощину Максимум, але вони її відразу заливатимуть медом. Нові рамки нещодавно відтягнуті, залиті медом, часто псуються при відкачуванні, виняток становлять лише піврамки. Свіжі відтягнуті стільники повинна засівати матка.


Куди потрібно ставити вощину Максимум, якщо ви купили бджолопакет


У стандартному бджолопакеті - 4 рамки з бджолами та 1 рамка з медом (підгодівельна). Для того щоб правильно поставити вощину Максимум в бджолопакет, потрібно перемістити рамки з бджолами в підготовлений вулик. Потім розсунути рамки з бджолами по дві до кожної сторони вулика. По центру потрібно поставити нову вощину рамку з вощиною Максимум, таким чином, щоб вона була між рамками з друкованим розплодом. Зазвичай у бджолопакеті є мінімум три рамки з друкованим розплодом. Потім, коли центральну рамку з вощиною Максимум бджоли відтягують, матка засіває її, бічні рамки відсуваються і якщо в новій вощині вже є друкований розплід, то ставимо за нею ще дві рамки з вощиною. Цей спосіб називається – розширення сім'ї вощиною.


Чому не бажано ставити вощину Максимум або інший її вид між незапечатаним розплодом


Бо бджоли починають відтягувати вощину Максимум, а рамки з відкритим розплодом заливатимуть медом, добудують великі потовщення сот і в цих місцях не дотягнуть вощину Максимум, тобто вощина вийде ніби хвилями зверху.