Відкрити меню
Відкрити каталог

Вощина на рамку Дадан

Вартість: 340 грн.

Виберіть кількість товару:
-
+
Придбати в один клік

Характеристики товару:

Розміри листа 410х260 мм
В 1кг 12 листів вощини

Опис товару:

Вощина на рамку Дадан вважається найпоширенішою, застосовується для вуликів типу Лежак, і для українських вуликів. Осередок напівмаксимум. Для виробництва вощини використовується бджолиний віск. При виробництві віск проходить знезараження при температурному режимі 120-130 градусів у спеціальній ємності протягом 12 годин. Вощина сертифікована повністю відповідає всім вимогам ДСТУ 7172:2010 Упаковка – щільні картонні коробки вагою 5 кг. Така коробка дозволяє доставити вашу клієнту без пошкоджень.

З цим товаром також купують:Для рамки Дадан використовують листи вощини розміром – 410х260 мм. Лист такого розміру добре стає всередині рамки, його не потрібно підрізати, по краях немає занадто великих проміжків.


Яку вощину краще ставити навесні


Вощину починають підставляти ранньою весною ближче до квітня, все залежить від того, яка погода. Багато досвідчені бджолярі рекомендують використовувати листи вощини товстіші (потовщені). Краще купити вощину Дадан восени і покласти її до весни, щоб вона вилежалася, у воску пройшов процес кристалізації, і відповідно така вощина краще стоятиме в рамці і навіть у разі дуже спекотного літа вона не деформується.

Чому товстіші листи вощини Дадан краще ставити ранньою весною


Це пов'язано з тим, що напровесні дуже часто буває мінлива погода і не завжди є хабарів. Тому бджоли починають відбудовувати стільники, забираючи віск прямо з листка вощини Дадан. Цей віск вони використовують не тільки для відтягування осередків конкретно на цьому аркуші, але вони можуть забирати його для будівництва сотень на іншому аркуші або для будівництва так званих «містків» на рамках.

Деякі бджолярі не можуть зрозуміти чому іноді при підстановці вощини Дадан бджоли «гризуть» її, і стверджують, що це походить від того, що вощина не якісна, це помилкове судження. Просто бджоли забирають віск, необхідний їм для будівництва стільників, а якщо листок вощини тонкий, то в результаті дії бджіл у ньому можуть утворитися дірки.


Як бджоли працюють з вощиною Дадан


При відтягуванні сот бджола не відразу використовує властивість своїх воскових залоз, спочатку вона використовує віск з листа вощини Дадан, бджола може відтягнути з листа приблизно до 8 мм, потім ми можемо спостерігати білястий наліт зверху відтягнутих сот - це показник того, що бджола почала. вироблення воску самостійно.

Якщо ми бачимо, що зверху жовтих відтягнутих стільників з'являється наліт темнішого кольору, то в цьому випадку бджола принесла віск зі старих рамок і добудовує комірки за допомогою його. Міграція воску по вулику може відбуватися дуже хаотично, бджоли забирають віск і добудовують стільники там, де вважають за потрібне, при цьому дуже часто вони використовують саме віск із вощини Дадан або зі старих сот.

Чому важливо використовувати вощину Дадан


Ранньої весни дуже важливо підставляти бджолам саме вощину, щоб молоді бджоли розвивали свої воскові залози. Звичайно, підставивши сушу, ми полегшуємо роботу для бджіл, але для правильного розвитку їм потрібна вощина Дадан.

Потрібно стежити за здоров'ям бджолиної сім'ї, оскільки ослаблена сім'я, яка тільки-но вийшла з зимівлі, потребує спеціальних кормових добавок, які допоможуть бджолам налагодити роботу імунної системи. Здорові бджоли будуть легко відтягувати вощину, тоді як ослаблені хворобою бджоли можуть дуже погано з нею працювати.