Для оптових клієнтів та бджоломагазинів при постійній співпраці діє система знижок, яка обговорюється індивідуально в телефонному режимі.
Акарапідоз бджіл є досить молодим захворюванням, його виявили наприкінці 2005 року. Ця хвороба дуже страшна, здатна знищити всю пасіку за досить короткий термін. Розвивається Акарапідоз бджіл досить повільними темпами, а коли хвороба вже набрала обертів, то поразка пасіки відбувається дуже швидко. Акарапідоз бджіл-це кліщ, який з'являється і живе в бджіл-трехеях. Розміри кліща дуже малі, а весь період життя проходить виключно на тілі бджоли. Даний вид кліща здатний жити тільки на бджолах, ні на яких інших комахах чи тваринах він не живе.
При зараженні страждають насамперед молоді бджоли. Життя кліща складає до сорока днів. На початку кліщ потрапляє у дихальні шляхи бджоли та починає відкладати там яйця. Після цього з яєць виходять личинки, що розвиваються два тижні. Після того, як вони дозріли, починається процес спарювання. І згодом самки через дихальні шляхи переміщаються до ворсин бджоли, тобто потрапляють із нутрії назовні. Коли бджоли знаходяться в безпосередній близькості один до одного, кліщі мають гарну нагоду перебратися на нову жертву. В основному Акарапідоз бджіл прогресує в холодну пору року, але і в літній період не варто розслаблятися, тому що бджоли п'ють з одних напувалок і кліщ миттєво може переміщатися з хворих особин на здорових.
Харчується кліщ гемолімфою бджіл, за допомогою проколювання трахеї. Через скупчення кліщів та їх виділень у дихальних шляхах бджола не може нормально дихати, що призводить до смерті. Під час зимового періоду кліщі залишають дихальні шляхи бджіл і розміщуються під крилами де знаходиться хітин, яким вони живляться. Завдяки такому харчуванню кліщів бджоли набувають крила неправильної форми, через що бджола потім вмирає.
Коли бджоли заражаються Акарапідозом-протягом одного року хвороба не виявляється. І надалі можна виявити бджіл, що повзають, які не можуть злетіти. Так само у бджіл спостерігаються великі черева. З появою цих симптомів слід здати до ветеринарної лабораторії невелику кількість бджіл для дослідження.
Акарапідоз лікування.
Слід правильно підібрати Ліки від акарапідозу бджіл, тому що впливати на дихальні шляхи бджіл можливо димом, який повинен проникнути в гемолімфу. Існує величезна кількість Ліки від Акарапідозу бджіл наприклад такі як: Полісан, Варроадез, Біпін, Мурашина кислота. При лікуванні цього захворювання слід дотримуватися таких правил:
1.Обробку слід проводити при температурі навколишнього середовища не менше шістнадцяти градусів.
2.Необхідно позакривати льотки, щоб дим якомога довше знаходився всередині вулика.
3.Необхідно збільшити міжрамковий простір.
4.Обробку слід проводити або рано вранці, або пізно ввечері ,щоб усі бджоли були у вулику.
5.При завершенні обробки потрібно витягти мертвих бджіл з вулика.
6.Завжди потрібно уважно вивчати інструкцію препаратів, якими Ви користуєтеся, оскільки при обробці деякими препаратами слід відкривати льотки.
Після завершення лікування слід здати бджіл до лабораторії на аналіз, щоб переконатися у відсутності захворювання. Препарати, що використовуються при лікуванні Акарапідозу бджіл Ви можете придбати в нашому інтернет-магазині beeworld.com.ua