Для оптових клієнтів та бджоломагазинів при постійній співпраці діє система знижок, яка обговорюється індивідуально в телефонному режимі.
Нозематоз бджіл, лікування якого, вимагає особливих зусиль і знань бджоляра, є одним з важких захворювань бджіл. У народі нозематоз бджіл називають пронос бджіл. Дане захворювання краще виявити на ранній стадії. які активно розмножуються взимку, в результаті хвороба може проявитися лише в кінці зими. Виникає питання - як лікувати бджіл взимку від нозематозу? .При цих проявах існує ймовірність загибелі слабких бджіл. Бджоли заражені нозематозом досить слабкі в роботі через постійне переповнення кишечника. буде чітко видно прояви захворювання. Так само при даній хворобі і бджоли стають дуже збудженими. Препарати від нозематозу бджіл використовують найчастіше у вигляді порошку, наприклад такі як ноземацид, нозетом, які добре зарекомендували себе десятками років. бджіл, такі як: корм поганої якості, вірусні захворювання бджіл, що впливають на кишечник. Лікування бджіл від нозематозу навесні можна проводити в перші теплі дні.
1.Потрібно провести дезінфекцію вуликів і корми.Вулиця можна обробити паяльною лампою і таким засобом, як дезінфектон, даний препарат добре зарекомендував себе своїми дезінфекційними властивостями.Перед дезінфекцією всередині вуликів слід витягти всі фекалії бджіл.
2.Слід максимально огородити бджіл від мишей, оскільки це є дратівливим фактором.
3.Яскраве освітлення сприяє збудженню апетиту у бджіл і відповідно до переповнення кишечника, що може вплинути на розвиток нозематозу.
4.Так само потрібно стежити за кормом бджіл.Якщо вони вживають закристалізований мед, то він може погано перетравлюватися в організмі, що може призвести до розвитку нозематозу.
5.Необхідно збільшити осінній приплід бджіл, і допомогти йому зміцніти перед зимою.
Існують також народні методи лікування нозематозу. Наприклад часниковий сік, який використовують на один літр сиропу-десять мл часникового соку, а також настоянка часникового соку на спирту в пропорції один до одного. Спиртовий розчин з часником обов'язково повинен відстоятися десять- п'ятнадцять днів у темряві і після цього його потрібно додати в сироп у пропорції один до двохсот.
Наприкінці статті хотілося підкреслити ,що будь-яке захворювання простіше і дешевше попередити уважними оглядами бджолосімей!